O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual JBL SCS150SI deve conte:
- dados técnicos do dispositivo JBL SCS150SI
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo JBL SCS150SI
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo JBL SCS150SI
Página 3
150W Powered Sub/ Plate Amp LINE VOLTAGE Yes/No Hi/Lo Line Unit Notes US 120vac/60Hz Yes 108-132 Vrms Normal Operation Asia 100vac/50Hz Yes 90-110 Vrms Normal Operation Paramete r Specification Unit QA Test Limits Conditions Notes Amp Section Type (Class AB, D, other) D D n/a Load Impedance (speaker) 4 Ohms n/a Nominal Rated Output Power 150 Watts [...]
Página 4
Página 5
Página 6
Página 7
Página 8
Página 9
SUB150/160/180 EXPLODED VIEW Ref# Description Part Number Qty 1 SUB150/160/180 CABINET NOT FOR SALE 1 2 FOOT – MAIN PLASTIC BODY (SCS150SI) WI5447 4 “ (SCS160SI) 321-ABS-00008 4 “ (SCS180.6) 321-ABS-00008-0LA 4 3 FOOT – RUBBER BOTTOM (SCS150SI) WI5448 4 “ (SCS160SI/180.6) 321-ABS-00009 4 4 FOOT SCREW T4*30L 06-T43005 4 5 10” WOOFER 25MF[...]
Página 10
Página 11
SCS150SI/SCS160SI/SCS180.6S 10[...]
Página 12
SCS150SI/SCS160SI/SCS180.6S 11[...]
Página 13
SCS150SI/SCS 160SI/SCS180.6S 12[...]
Página 14
SCS150SI/SCS 160SI/SCS180.6S 13[...]
Página 15
SCS150SI/SCS 160SI/SCS180.6S 14[...]
Página 16
SCS150SI/SCS 160SI/SCS180.6S 15[...]
Página 17
SCS1 50SI /SCS 160SI /SCS18 0.6S Mec hanical/S atellit e Pa rts List Description SCS150SI SCS160SI SCS180.6 S SUBW OOFER Ampl ifier A ss’y Not f or S ale Not f or S ale Not f or S ale SUB 150/SU B160/ SUB 180 Cab inet Not f or Sale Not f or Sale Not f or Sale 10 ” W oofe r DCR = 3 .4 o hms ±10 % 25 MF12DZB -D W 02 25 MF12DZB -D W 02 25 MF12DZB[...]