O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Philips 22PFL5604D deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Philips 22PFL5604D
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Philips 22PFL5604D
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Philips 22PFL5604D
Página 3
1 Rename channels 28 Reorder channels 28 T est digital reception 28 7 Connect devices 29 Back connector for 22 inch TV 29 Back connector s for 26 inch TV 31 Side connector s 32 Connect a computer 33 Use a Conditional Access Module 34 Use Philips EasyLink 35 Use a Kensington lock 37 8 Pr oduct information 38 Suppor ted displa y resolutions 3 8 Multi[...]
Página 4
Página 5
Página 6
Página 7
Página 8
Página 9
Página 10
Página 11
Página 12
Página 13
Página 14
Página 15
Página 16
14 W he n e n ab l ed , t h is p r od u ces a m or e consiste nt audio volume. • [Delt a v olume ] Lev el s ou t vo lu m e di f fer en ces b e t w ee n c ha n ne l s or con n ec te d d ev ice s . Sw i t ch t o th e con n ec te d d ev ice b efo r e yo u ch an ge t he d e l t a vol u me . Tip For • [ V ol. vis impaired] a ud i o, t og gl e AD or [...]
Página 17
15 Tip Y o u ca n c r e at e a nd s to r e u p to f ou r f avo u r i t e • li s t s on yo u r T V . Select a fa vourite list 1 W h e n wa t chi ng T V , p r e ss OK to d is pl ay t he c ha nn e l g r i d . 2 Press OPTION S . The channel options menu appear s. » 3 Press to s el e c t [ S h ow fav . c h . ] a nd press OK . The fa vour ite lists ap[...]
Página 18
Página 19
Página 20
Página 21
Página 22
20 Use the TV clock Y ou can display a clock on the TV screen. The clock displays the current time using time data received from y our TV ser vice oper ator . Displa y the TV clock 1 W h e n wa t chi ng T V , p r e ss OPTIONS . The TV option menu appear s. » 2 Selec t [ Clock] . 3 Press OK . Note T o di s a bl e t h e cl oc k , r e p e a t th e a [...]
Página 23
Página 24
Página 25
23 Use Eco mode with Scenea wallpaper Us in g Eco mo d e wi t h S ce ne a s aves e n e r g y by lowe r ing t h e T V br ig ht n es s w he n a S cen e a pi c t u r e or a s li de s how i s di sp laye d . 1 W h il e a S cen e a pi c t u r e or s l id es h ow is di sp laye d, p r es s PICTURE . The » [Eco mode] menu appear s. 2 Press to s el e c t [O[...]
Página 26
Página 27
Página 28
Página 29
Página 30
28 Reor der channels After y ou install channels, you can rearr ange the order in which they appear . 1 W h e n wa t chi ng T V , p r e ss OK to d is pl ay t he c ha nn e l g r i d . 2 Press OPTION S . The channel options menu appear s. » 3 Press to s el e c t [Reo rder ] an d th e n OK to re t ur n to t h e cha n n el g r id . 4 Press t o se l ec[...]
Página 31
Página 32
Página 33
31 b PC IN (A UDIO IN and V GA) Au di o a nd v i d eo i n pu t f r o m a co mp u t e r . c E X T 3 ( Y Pb P r an d AUD I O L /R) A na lo gu e a ud i o an d v id e o in pu t fr o m a na lo gu e o r di gi t al d ev i ces s u ch a s DV D play e r s or game consoles. DV I LEFT / RIGHT HDMI 1/ DVI AUDIO IN : PC IN(AUDIO) For TV of size 26 inch and large[...]
Página 34
Página 35
33 g HDMI D igi t al a ud i o an d v id e o in p u t f r om h ig h - de fi n i ti o n di gi t al d ev i ces s u ch a s B lu - r ay play e r s . Connect a computer Befor e you connect a computer to the TV S et t h e sc r ee n r e fr es h r a te o n you r • com p u t e r to 6 0 Hz . S el e c t a s u pp or t ed s cr e e n r e so lu ti on o n • yo[...]
Página 36
Página 37
Página 38
36 A n a mp li fi e r wi th o nl y o ne H D M I o u t pu t . • Au di o c a n be p laye d by t he a m pl ifi e r fr o m t h e de v ice o r T V . A m pli fi e r w i t h on e H D M I i np u t a nd • se ver al H D M I o u t pu t s . Aud io c a n be p laye d by t he a m pl i fie r v ia H D M I con n ec to r f r o m you r d ev i ce . Note Y o u m[...]
Página 39
Página 40
Página 41
Página 42
Página 43
Página 44
42 add to home menu 1 1 con n e c t 29 w at ch 9 Digit al channel te s t r ece pt i on 28 digit al radio 23 digit al ser vices CAM 34 teletex t 1 5, 1 4 display resolu tion 38 Dual vie w 17 E Ea syLink disable 3 5 enabl e 3 5 one-touch pla y 3 5 one-touch s t andby 35 Sys te m a ud i o con t r ol 36 , 35 envir onment al care 5 F fact or y settin gs[...]