O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Philips 32PFL7403 deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Philips 32PFL7403
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Philips 32PFL7403
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Philips 32PFL7403
Página 2
cover 2727.1 17-04-2008 15:46 Pagina 2 Downloaded From TV-Manual.com Manuals[...]
Página 3
Ta b le of contents 1 Important 3 1.1 Safety 3 1.2 Care of the scr een 3 1.3 Recycling 3 2Y our TV 4 2.1 T elevision ov erview 4 2.2 Product highlights 5 3 Getting started 5 3.1 Position the TV 5 3.2 W all mounting - VESA 6 3.3 Remote control batteries 7 3.4 Antenna cable 7 3.5 Po wer cable 7 4 Use your TV 8 4.1 T urn on or off - Standby 8 4.2 W at[...]
Página 4
Página 5
Página 6
2Y our TV This section gives y ou an ov er view of the controls and functions of this TV . 2.1 T ele vision o ver view Control 1P ow er switch 2 Program/Channel up and down 3 Menu 4V olume up and do wn 5 Remote control sensor Connectors 1 Back connector s 2 Side connector s For more info see section 7 Connections. Remote control 1T urn On or switch[...]
Página 7
Página 8
6 Y our TV 3.2 W all mounting - VESA ) W arning W all mounting of the TV should only be performed by qualified installer s. Koninklijke Philips Electronics N.V . bear s no responsibility for improper mounting that results in accident or injur y . Step 1 Purchase a VESA-compatible wall brack et Depending on the size of y our TV screen, purchase one [...]
Página 9
Página 10
Página 11
9 ENGLISH 4.3 W atch channels fr om a digital receiv er ‡ Switch on the digital receiver . The picture from your receiv er automatically appear s on the screen. ® Use the remote control of your digital receiv er to select TV channels. If the picture does not appear : ‡ Press the Source v key . ® Press o or œ to select where you connected y o[...]
Página 12
Página 13
Página 14
Página 15
Página 16
Página 17
Página 18
Página 19
Página 20
Página 21
Página 22
Página 23
Página 24
Página 25
Página 26
Página 27
Página 28
Página 29
Página 30
Página 31
Página 32
Página 33
Página 34
Página 35
Página 36
Página 37
Página 38
36 T echnical data 8T echnical data Supported display r esolutions • Computer formats Resolution Refresh rate 640 x 480 60Hz 800 x 600 60Hz 1024 x 768 60Hz 1920 x 1080i 60Hz (not for 32PFL7403D) 1920 x 1080p 60Hz (not for 32PFL7403D) • Video formats (via HDMI/DVI input) Resolution Refresh rate 480i 60Hz 480p 60Hz 576i 50Hz 576p 50Hz 720p 50Hz, [...]
Página 39
Página 40
Página 41
39 ENGLISH Index 10 Index 100 Hz Clear LCD 5,14 Active Control 14 All channels list 17 Analogue Channel installation 26 Fine tune channels 26 Antenna Connect 7 Assign Devices 35 Audio language 15 Automatic Channel installation 25 Surround 15 V olume leveling 15 Back connector s 4 Balance Sound 15 Brightness 13 Care Environment 3 Screen 3 Channels A[...]
Página 42
Página 43
Stand 6 Subtitles 20 Switch Off 8 On 8 On from standby 8 To standby 8 T eletext Advanced use 16 Basic use 9 Timer s On timer 19 Sleeptimer 19 V olume 8 W all mount 6 W atch Channels 9 Devices 9 Uninstall channels 27 USB device Connect 21 Disconnect 21 VESA wall bracket 6 Video formats 36 V olume Adjust 8, 15 Automatic leveling 2115 Delta 15 Headpho[...]