O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Philips 32PFL7423D deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Philips 32PFL7423D
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Philips 32PFL7423D
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Philips 32PFL7423D
Página 1
Be part of the action. Experience brilliant p erformance with a breathtak ing HD ready, 100Hz display. Combined with a powerful Pixel P lus 3HD engine, HD Natural Moti on and exciting invisible sound, this Flat TV ens ures you're always part of the action. See ever y detai l of the action • Pixel Plus 3 HD for m ost sharp and clear pictures [...]
Página 2
32PFL7423D/12 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 32" LCD integrated digital Specificati ons Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen contrast: 40000:1 • Response time (typical): 3 ms • Viewin g angle : 176º (H) / 176º (V) • Diagon al scre en siz e: 32 in ch / 81 cm • Display screen type: L[...]
Página 3
32PFL7423D/12 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 32" LCD integrated digital Product highli ghts Issue date 2008-06-04 Version: 1.0.7 12 NC: 867 0 000 40 962 EAN: 87 125 81 43250 8 © 2008 Koninklijke P hilips Elect ronics N.V. All Rights r eserved. Specification s are subject to change without n otice. Trademarks are the property of Koni nklijke Ph[...]