O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Philips 37PFL7403D deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Philips 37PFL7403D
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Philips 37PFL7403D
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Philips 37PFL7403D
Página 1
Be part of the action. Experience brilliant p erformance with a breathtaking full HD 10 80p, 100Hz display. Combined with a powerful Pixel P lus 3HD engine, HD Natural Moti on and exciting invisible sound, this Flat TV ens ures you're always part of the action. See ever y detail of the acti on • Pixel Plus 3 HD for most sharp and clear pictu[...]
Página 2
37PFL7403D/10 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 37" LCD integrated digital Specificati ons Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen contrast: 30000:1 • Response time (typical): 3 (BEW equiv .) ms • Viewin g angle: 176º (H) / 176º (V) • Diagon al scree n size: 37 inch / 94 cm • Display scr[...]
Página 3
37PFL7403D/10 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 37" LCD integrated digital Product highli ghts Issue date 2008-12-19 Version: 1.0.8 12 NC: 867 0 000 47409 EAN: 87 125 81 45050 2 © 2008 Koninklijke P hilips Electronic s N.V. All Rights r eserved. Specification s are subject to change without n otice. Trademarks are the property of Koninklijke P hi[...]