Philips 40PFL7705D инструкция обслуживания
- Просмотреть online или скачать инструкцию
- 44 страниц
- 5.48 mb
Идти на страницу of
Похожие руководства по эксплуатации
Flat Panel Television
Philips 47PFL3704D
41 страниц 6.28 mb -
Flat Panel Television
Philips 26HFL4371D/10
50 страниц 7.08 mb -
Philips 37PF3xxx
Philips 42PFL6907
Philips 42PF7321D
Philips 40PFL9705H
Philips PFL50X8T/12
Philips 50PF9966/79
Хорошее руководство по эксплуатации
Что такое руководство?
Из чего должно состоять идеальное руководство по эксплуатации?
- знаки безопасности и сертификаты, подтверждающие соответствие стандартам
Почему мы не читаем инструкций?
Почему стоит читать инструкции?
Содержание руководства
Страница 1
Страница 2
1 English EN Contents 1 Notice 4 2 Important 5 Product information 5 Screen care 5 Environmental care 5 Regulator y notices 5 3 Y our TV 6 Side controls and indicator s 6 Remote control 6 4 Get started 8 Supplied accessories 8 Mounting base onto TV for 40” and 46” 8 P ositioning the TV 8 Adjusting the swivel angle 8 Installing the remote contro[...]
Страница 3
Страница 4
Страница 5
Страница 6
Страница 7
Страница 8
Страница 9
Страница 10
Страница 11
Страница 12
Страница 13
Страница 14
Страница 15
Страница 16
Страница 17
Страница 18
17 English Remov e from fa vorite list 1 Follow steps 1 to 2 in ‘Inter net radio playback’ on page 16. 2 Use Î / ï to select [ Fa vorites ] , then press OK . 3 Use Î / ï to select the station you want to remo ve from [ Fa vorites ] , then press Color buttons (gr een) . • Con fi r mation message will appear . 4 Use Í / Æ to select [ Ye [...]
Страница 19
Страница 20
Страница 21
Страница 22
Страница 23
Страница 24
Страница 25
Страница 26
Страница 27
Страница 28
Страница 29
28 Picture Music Video 2009/09/08 2009/09/09 2009/09/10 2009/09/1 1 Picture Picture001.jpg Picture002.jpg Picture Disconnect a USB storage device Caution • T o avoid damaging the USB storage device always exit the on-screen menu and wait 5 seconds before you remo ve the USB storage device . 1 Press MENU to exit the on-screen menu. 2 W ait 5 secon[...]
Страница 30
29 English W atch y our Video on a USB storage device 1 In the USB content bro wser , use Î / ï to select [ Video ] . 2 Press Î or ï to select a fi le or a folder on the USB storage device . Picture Music Video Video1.divx Video2.mpg Title: ... Director: ... Date: ... Vi Vi de de o1 o1 .d .d iv iv x x 3 Press OK or 1 F to play the selected fi[...]
Страница 31
Страница 32
Страница 33
32 EN Network update Y ou can update the software by connecting the unit to the Internet. 1 Follow steps 1 to 2 in ‘Connection T est’ on page 26. 2 Press MENU on the remote control and then use Î / ï / Í / Æ to select [ Setup ] > [ Software Update ] > [ Updates ] > [ Netw ork ] . 3 Use Í / Æ to select [ Ye s ] , then press OK . ?[...]
Страница 34
Страница 35
Страница 36
Страница 37
Страница 38
Страница 39
Страница 40
39 EN English 11 Pr oduct information Note • Product information is subject to change without pr ior notice. Pictur e enhancement T ype : 1080p 120Hz Aspect Ratio : 16:9 Viewing Angles : 178° (V) by 178° (H) Built-in digital tuner : A TSC / QAM Sound enhancement Mono / Stereo : Mono, Stereo , SRS P ower output (RMS W atts) : 20 W Equalizer : 5 [...]
Страница 41
40 EN 12 W arranty P& F U SA , Inc. P O B ox 430 Daleville, IN 4 73 34 -0 43 0 LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in materials [...]
Страница 42
Страница 43
42 EN[...]
Страница 44
Printed in China TELEVISOR A COLOR DE CRIST AL LIQUIDO (LCD) MODELO LCD IMA GEN VISIBLE ENERGIA 55PFL7 705D/ F7 55”(139,70cm) 138,78cm 120V ~ 60Hz 200W 46PFL7 705D/ F7 46”(116,84cm) 116,81cm 120V ~ 60Hz 165W 40PFL7 705D/ F7 40”(101,60cm) 101,60cm 120V ~ 60Hz 155W Comercializado por : P&F MEXICANA, S.A. DE C .V . IMPOR T ADOR : SOJITZ MEXI[...]