Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 17A580BQ dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 17A580BQ
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 17A580BQ
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 17A580BQ
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
17 A dditional Hook Up Options BNC and USB Set Ups BNC BNC Connections Connections BNC is another way to connect the monitor to the computer . This connection requires an optional BNC cable. It can be connected to either a Macintosh- or IBM-compatible computer . For those who work with graphics or designs, this option may be better . Note: Be sure [...]
Pagina 19
Pagina 20
19 Specific Specific a a tions tions (107MP) (107MP) A dditional Informa tion Coming to Terms with this Book G ENERAL CRT Screen size :17" (43.2 cm) flat & square Viewable Image Size (VIS) :16.0" Focusing method :Dynamic focus Dot pitch :0.22 mm (horizontal) Phosphor :P22 or equivalent, medium short persistence Screen treatment :ARASC[...]
Pagina 21
NO SYNC INPUT NO SYNC INPUT NO SYNC INPUT NO SYNC INPUT 20 A dditional Informa tion What to Do if Something isn't Working T T roubleshooting roubleshooting Having trouble? Something not working? Before calling for help, tr y these suggestions. H AVING THIS PROBLEM ? C HECK THESE ITEMS No Picture Make sure the Power cable is plugged in the wall[...]
Pagina 22
21 A dditional Informa tion Main / Brightness / Contrast / Degaussing / V olume FIRST LEVEL SECOND LEVEL THIRD LEVEL 3 User modes / Language H moire V moire Off Brightness Contrast V olume On Off Timer H position V position Up control Bottom control V er tical linearity Moire Rotar y default Po wer sa ving ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS IT ALIANO ESPÃN[...]