Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 17B2302Q dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 17B2302Q
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 17B2302Q
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 17B2302Q
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
17 A dditional Informa tion Power saving feature / Glossary Glos Glos s s ar ar y y Here are a few definitions that may help you. Brightness Refers to how light or dark the overall screen is. Color A term used to refer to the color balance, uniformity , and saturation settings on your monitor screen. Color (even white, T empera ture gray , and blac[...]
Pagina 19
18 A dditional informa tion Coming to Terms with this Book Pin As Pin As signment signment The 15-pin D-sub connector (male) of the signal cable: 1 Red video input 2 Green video input 3 Blue video input 4 Identical output - connected to pin 10 5 Self test 6 Red video ground 7 Green video ground 8 Blue video ground 9 No pin 10 Logic ground 11 Identi[...]
Pagina 20
19 A dditional Informa tion What to do if Something isn’t Working T T roubleshooting roubleshooting Having trouble? Something not working? Before calling for help, tr y these suggestions. H AVING THIS PROBLEM ? C HECK THESE ITEMS No Picture Make sure the Power cable is plugged in the wall and back of the monitor . (Power LED not lit) Power button[...]