Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 21PT8468C dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 21PT8468C
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 21PT8468C
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 21PT8468C
Pagina 1
Turn up your viewing experience with Crystal Clear Enj oy t he l ook of a fla t TV ! Th is n ew 2 1" R eal Fla t TV not onl y o ffe rs q ual ity p ic tur e an d sound performance, it's timeless design will complement your ho me decor. Tuned for optimal picture quali ty • Real Flat picture tube technology brings y ou lifelike images • [...]
Pagina 2
21PT8468C/77 TV with Crystal Clear 21" real flat Specificati ons Product highli ghts Picture/Display • Aspect ratio: 4:3 • Diagon al scree n size: 21 inch / 53 cm • Visible diagonal screen size: 51 cm • Display screen type: Real Flat pi cture tube • Picture enhancement : Color Temperature Adjustment, Noise Reduction, Contrast Plus, T[...]