Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 32PFL4507 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 32PFL4507
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 32PFL4507
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 32PFL4507
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Engl ish 8 At tach ing the ba se Y ou must attach the base to the unit to hav e it as a table top unit. Be sure the front and rear of the base match the proper direction. For large screen TVs, at least 2 people are required for these steps. 1 2 1 1 2 2 2 1 1 2 22" x 2 26" – 32" x 3 Note • Make sure to u[...]
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Engl ish 15 W atc hing ch anne ls fr om an exte rna lde vi ce Switching Each Input Mode can easily switch with the remote control between TV (DTV or Analog TV) and exter nal devices when they are connected to the unit. 1 T ur n On a set-top b ox or t he connecte d device. • The picture from your set-top bo x or the connected device[...]
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
Pagina 24
Pagina 25
Pagina 26
Pagina 27
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Engl ish 32 PC conn ectio n HDMI connection This unit can be connected to your PC that has a HDMI terminal. Use an HDMI cable for this Digital connection. IN IN OUT PC HDMI ca ble These HDMI Inputs are a vailable on 26 inch and larger screen size TVs. HDMI-D VI connection This unit can be connected to your PC that has a D VI ter minal. Use an HDMI-[...]
Pagina 33
Pagina 34
Pagina 35
Pagina 36
Engl ish 36 10 Sp ec if ica ti on s Mod el# 32PF L4507 2 6PFL45 07 22PF L4507 Picture T ype WXGA (136 6 x 76 8 pix els 60Hz) Asp ectra tio 16: 9 Vie wing angle s 170° (V) b y 170 ° (H) 150 ° (V) by 1 60° ( H) 160 ° (V) by 1 70° ( H) Bui lt-in Digit altun er A TSC / NTSC Sound Mon o/St ere o Mono , Ster eo, SRS T r uS [...]
Pagina 37
Engl ish 37 11 W a rr an ty P&F USA, I nc . PO Box 2248, Alpharetta, GA 30023-2248 LIMITED WARRANTY ONE ( 1 ) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in [...]