Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 32PFL7403H dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 32PFL7403H
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 32PFL7403H
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 32PFL7403H
Pagina 1
Be part of the action. Experience brilliant p erformance with a breathtak ing HD ready, 100Hz display. Combined with a powerful Pixel P lus 3HD engine, HD Natural Moti on and exciting invisible sound, this Flat TV ens ures you're always part of the action. See ever y detai l of the action • Pixel Plus 3 HD for m ost sharp and clear pictures [...]
Pagina 2
32PFL7403H/10 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 32" LCD DVB-T MPEG4 Specificati ons Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen contrast: 40000:1 • Response time (typical): 3 ms • Viewin g angle : 176º (H) / 176º (V) • Diagon al scre en siz e: 32 in ch / 81 cm • Display screen type: LCD WXGA[...]
Pagina 3
32PFL7403H/10 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 32" LCD DVB-T MPEG4 Product highli ghts Issue date 2008-06-04 Version: 2.0.18 12 NC: 867 0 000 36 578 EAN: 87 125 81 39142 3 © 2008 Koninklijke P hilips Elect ronics N.V. All Rights r eserved. Specification s are subject to change without n otice. Trademarks are the property of Koni nklijke Philips [...]