Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 40PFL4708 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 40PFL4708
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 40PFL4708
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 40PFL4708
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
15 English PC connection HDMI connection This unit can be c onnected to your PC that has a HDMI terminal. Use an HDMI cable f or this Digital connection. HDMI-D VI connection This unit can be connected to your PC that has a DVI te r minal. Use an HDMI-D VI conversion cab le for this Video Digital connection and it requires Stereo mini 3.5mm plug Au[...]
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
23 English Befor e you begin: Yo u m u s t S e t Home in Location . ➟ p.31 Otherwise , personalized Picture and Sound settings will not be Memor iz ed after the unit goes into Standby mode . 1 Press and use ▲▼ to select Pictur e then press OK . 2 Use ▲▼◄► to select the item you want to adjust , then press OK . *1 50PFL3708 / 46PF L370[...]
Pagina 24
Pagina 25
Pagina 26
Pagina 27
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Pagina 33
Pagina 34
Pagina 35
Pagina 36
Pagina 37
37 English 9 Specifi cations • Specifications are subj ect to change without prior notice . Model # 50PFL3708 46PFL3708 40P FL4708 40PFL1708 39PFL2708 32PF L3508 32PFL4508 29PFL4508 24PFL4508 Picture Ty p e FHD (1920 x 1080 pixels 60Hz) WXGA (1366 x 768 pix els 60Hz) Diagonal scr een size / Aspect ratio 49.5"/ 16:9 46.0"/ 16:9 40.0"[...]
Pagina 38
38 English 10 W arranty PHILIPS LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: PHILIPS warranty obligation is limited to the terms set forth below. WHO IS COVERED: Philips warrants the product to the original purchaser or the per- son receiving the product as a gift against defects in materials and workmanship as based on the date of original pur[...]