Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 42PFL7423D dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 42PFL7423D
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 42PFL7423D
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 42PFL7423D
Pagina 1
Be part of the action. Experience brilliant p erformance with a breathtaking full HD 10 80p, 100Hz display. Combined with a powerful Pixel P lus 3HD engine, HD Natural Moti on and exciting invisible sound, this Flat TV ens ures you're always part of the action. See ever y detail of the acti on • Pixel Plus 3 HD for most sharp and clear pictu[...]
Pagina 2
42PFL7423D/12 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 42" LCD integrated digital Specificati ons Product highli ghts Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen contrast: 30000:1 • Response time (typical): 3 (BEW equiv .) ms • Viewin g angle: 176º (H) / 176º (V) • Diagon al scree n size: 42 inch / 1[...]