Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 47PFL7409S dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 47PFL7409S
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 47PFL7409S
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 47PFL7409S
Pagina 1
Philips 7000 series LCD TV with Pixel Precise HD 47" Full HD 1080p 47PFL7409S Be part of the action With slim design and invisible sound Featuring the stunning Pixel Pre cise HD and fantastic invisible sound, enjoy the pleasu re of the movies in your living room. This full HD 1080p display combin ed with a super slim design, ensures you'r[...]
Pagina 2
47PFL7409S/98 Highlights LCD TV with Pixel Precise HD 47" Full HD 1080p Pixel Prec ise HD Pixel Precise HD builds on the award winning Pixel Plus foundation. It brings picture quality to the next leve l with 69 billion c olors and HD Natural Motion, making all yo ur movies fluent moving and razor sharp. Thanks to the Pixel Precise 100Hz LCD, y[...]
Pagina 3
47PFL7409S/98 Specifications LCD TV with Pixel Precise HD 47" Full HD 1080p Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen cont rast: 80000:1 • Response time (typical): 3 ms • Viewing angle: 178º (H) / 178º (V) • Diagonal screen size: 47 inch / 119 cm • Display screen type: LCD Full HD W-UX[...]