Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 55PFL5505D dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 55PFL5505D
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 55PFL5505D
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 55PFL5505D
Pagina 2
1 English EN 9 Connect devices 27 C onnection ov er view 2 7 S electing your connection quality 28 C onnecting your devices 2 9 A dd devices 3 1 Remov e devices 3 1 10 T roubleshooting 32 Downloadin g an electronic co py 3 2 C ontact us 3 2 11 Product information 33 12 W arranty 34 13 Index 35 Contents 1 Notice 4 2 Important 5 S creen care 5 E nv i[...]
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
19 English • Each press o f SLEEP o r Æ w ill i ncrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • Each press o f Í will d ecrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • A fter setup, the sleep timer display can be called up fo r c h ec ki ng b y press i ng SLEEP . Tip T o Cancel the Sleep Timer • P ress SLEEP o r Í or Æ re p eatedl y until “0” is [...]
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
Pagina 24
Pagina 25
Pagina 26
Pagina 27
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Pagina 33
Pagina 34
33 EN English 11 Pr oduct information Note • Product information is subject to change without pr ior notice . Picture enhancement T ype : 1080p 120Hz A spect Ratio : 16: 9 Viewing A ngles : 178° (V) by 178° (H) B u il t- i n di g i ta l tuner : A TSC / QA M Sound enhancement Mono / Stereo : Mono , Stereo , SR S P ow er output (RMS W atts) : 20 [...]
Pagina 35
34 12 W arranty P&F USA, Inc. PO Box 430 Daleville, IN 47334-0430 LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in materials and workmansh[...]
Pagina 36
35 EN English 13 Index A A ntenna , connec t 9 A udi o 1 7 Audio Setting 1 7 A uto mode 1 7 A uto TV on 2 2 A uto volume le veling 1 7 C C able s componen t 28 compos i te 28 connection qua l ity 28 HDMI 28 M anage ca bl e s 10 YPbP r 28 C hannel s insta ll 25 l oc k 20 k C hild lock C hannel loc k 20 PIN 1 9 ratings lock 19, 20, 21 k Clock 18 k C [...]
Pagina 37
A01R5UF / A01Q5UF / A01P5UF 1EMN26 019A ★★★★ Printed in USA TELEVISOR A COLOR DE CRIST AL LIQUIDO (LCD) MODELO LCD IMA GEN VISIBLE ENERGIA 55PFL5505D/ F7 55”(139,70cm) 138,78cm 120V ~ 60Hz 305W 46PFL5505D/ F7 46”(116,84cm) 116,81cm 120V ~ 60Hz 262W 40PFL5505D/ F7 40”(101,60cm) 101,60cm 120V ~ 60Hz 205W Comercializado por : P&F MEX[...]