Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips 55PFL7505D dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips 55PFL7505D
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips 55PFL7505D
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips 55PFL7505D
Pagina 2
1 English EN Contents 1 Notice 4 2 Important 5 P roduct information 5 S creen care 5 E nv i ronmenta l care 5 R e g u l ator y not i ces 5 3 Y our TV 6 S ide controls and indicator s 6 Remote control 6 4 Get started 8 S upplied accessories 8 Mounting base onto TV for 40” and 46” 8 P o sitioning the TV 8 A djusting the swivel angle 8 Installing [...]
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
19 English • Each press o f SLEEP o r Æ w ill i ncrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • Each press o f Í will d ecrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • A fter setup, the sleep timer display can be called up fo r c h ec ki ng b y press i ng SLEEP . Tip T o Cancel the Sleep Timer • P ress SLEEP o r Í or Æ re p eatedl y until “0” is [...]
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
Pagina 24
Pagina 25
Pagina 26
Pagina 27
26 W eak channel installation T his function lets you add the channels that w ere not added by the autoprogram d ue to t h e recept ibl e con di t i on at t h e i n i t i a l setup . 1 P ress MENU on t h e remote contro l an d th en use Î / ï / Í / Æ to se l ect [ Setu p ] > [ I nsta ll atio n ] > [ C hannel s ] > [ W ea k c h anne l I[...]
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Pagina 33
Pagina 34
Pagina 35
34 Powe r P ow er requ i rements : 120V~ A C +/ − 10% , 60Hz +/ − 0.5 % 11 Pr oduct information Note Product information is subject to change without pr ior notice . Pictur e enhancement T ype : 1080p 120Hz A spect Ratio : 16: 9 Viewing A ngles : 178° (V) by 178° (H) B u il t- i n di g i ta l tuner : A TSC / QA M Sound enhancement Mono / Ster[...]
Pagina 36
35 EN English 12 W arranty P&F USA, Inc. PO Box 430 Daleville, IN 47334-0430 LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in materials an[...]
Pagina 37
36 13 Index A A ntenna , connec t 9 A udi o 1 7 Audio Setting 1 7 A uto mode 1 7 A uto TV on 2 2 A uto volume le veling 1 7 C C able s componen t 2 9 compos i te 2 9 connection qua l ity 2 9 HDMI 2 9 M anage ca bl e s 10 YPbP r 2 9 C hannel s insta ll 26 l oc k 20 k C hild lock C hannel lock 20 PIN 1 9 ratings lock 19, 20, 21 k Clock 18 k C losed c[...]
Pagina 38
Printed in USA TELEVISOR A COLOR DE CRIST AL LIQUIDO (LCD) MODELO LCD IMA GEN VISIBLE ENERGIA 55PFL75 05D/ F7 55”(139,70cm) 138,78cm 120V ~ 60Hz 200W 46PFL75 05D/ F7 46”(116,84cm) 116,81cm 120V ~ 60Hz 165W 40PFL75 05D/ F7 40”(101,60cm) 101,60cm 120V ~ 60Hz 155W Comercializado por : P&F MEXICANA, S.A. DE C .V . IMPOR T ADOR : SOJITZ MEXICA[...]