Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Philips MCD510/25 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Philips MCD510/25
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Philips MCD510/25
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Philips MCD510/25
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
English 11 Connections speak er (right) speak er (left) 3 SUB WOOFER OUT AUX/ CDR IN R LINE OUT DIGITAL OUT L RL + R + L SPEAKERS 6 Ω FM 75 Ω FM/MW ANTENNA AM ANTENNA FM ANTENNA SCART OUT VIDEO OUT S-VIDEO OUT AC pow er cord MW loop antenna FM wire antenna AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 4 AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 2 5 IMPOR T ANT! [...]
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
14 English Connections Using S-Video In jack IMPOR T ANT! – If the pictur e is distor ted, check the Video Output setting. Make sur e it is set to ‘S-Video’. (See Setting video prefer ence). LINE OUT DIGITAL OUT RL FM 75 Ω FM/MW ANTENNA SCART OUT VIDEO OUT S-VIDEO OUT AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 2 1[...]
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
Pagina 24
Pagina 25
English 25 Disc Operations Fast search ● Press and hold TUNING 4 / ¢ ( 22 / 33 on the remote) to fast rev er se or forward the disc. F or D VD/VCD (rev er se): 22 X2 p 22 X4 p 22 X8 p 22 X20 p PLA Y 3 (f orward): 33 X2 p 33 X4 p 33 X8 p 33 X20 p PLA Y 3 F or CD (rev er se): 22 X2 p PLA Y 3 (f orward): 33 X2 p PLA Y 3 3 To resume nor mal pla y , [...]
Pagina 26
Pagina 27
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Pagina 33
Pagina 34
Pagina 35
Pagina 36
36 English Specifications AMPLIFIER Output pow er .................................... 2 x 25 W RMS* ...................................................................... 2 x 50 W MPO Signal-to-noise ratio ....................................... ≥ 62 dBA Frequency response ......... 63 – 16000 Hz, ± 3 dB Input sensitivity AUX ................[...]
Pagina 37
English 37 W ARNING Under no circumstances should you try to repair the system y ourself, as this will invalidate the warranty . Do not open the system as there is a risk of electric shock. If a fault occurs, first check the points listed below befor e taking the system for r epair . If y ou are unab le to remedy a pr oblem b y follo wing these hin[...]