What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Zanussi NCFE8002 should contain:
- informations concerning technical data of Zanussi NCFE8002
- name of the manufacturer and a year of construction of the Zanussi NCFE8002 item
- rules of operation, control and maintenance of the Zanussi NCFE8002 item
Page 1
ZA N U S S I P R O F E S S I O N A L ELECTRIC RANGES N 900 Model 200109 2/1 GN CHROME GRID 1 1 INCLUDED ACCESSORIES Supply voltage 400 V, 3N, 50/60 230 V, 3, 50/60 Net weight - kg. 145 145 Total Power - kW 22 22 Front plates power - kW 4, 4 4, 4 Front plates dimension - mm 300x300, 300x300 300x300, 300x300 Back plates power - kW 4, 4 4, 4 Back plat[...]
Page 2
BACC1 2009-06-19 The Company reserves the right to alter technical specifications without prior notice. www.zanussiprofessional.com ZA N U S S I P R O F E S S I O N A L WATER COLUMN WITH SWIVEL ARM 206288 206288 WATER COLUMN EXTENSION FOR 900 LINE 206290 206290 SUPPORT FOR "BRIDGE" SYSTEM 800 MM 206137 206137 SUPPORT FOR "BRIDGE"[...]